Головна » 2019 » Листопад » 11 » День української писемності та мови
10:10
День української писемності та мови

«З мовою у серці…»

    9 листопада – День української писемності та мови, який щороку в Рубіжанському політехнічному  коледжі по-особливому піднесений. Заснований у 1997 році Указом президента Л. Кучми сьогодні для нас, українців, має значення не лише як час вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, а й як акція єднання навколо рідної мови.

Викладачі української мови та  літератури Бєлякова Я.В., Ляхова Л.В. разом із студентами організували та провели ряд святкових заходів під назвою «З мовою у серці…»:

  • виставка стіннівок, присвячених Дню української писемності та мови;
  • екскурсія до КЗ «Міський музей»;
  • Всеукраїнський радіодиктант національної єдності;
  • 1 етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика;
  • 1 етап Х Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
  • мовна мозаїка «Пишемо й говоримо по – новому».

   В українській культурі існує багато проблем, які вимагають уваги та вирішення. Одна з таких -  оприлюднення змін до українського правопису. Саме тому «Мовна мозаїка», створена силами викладачів і студентів, привернула увагу багатьох. Бажаючі отримали можливість ознайомитися з чотирнадцятьма новими правилами, а також перевірити свої знання щодо правил наголошування слів.

    Особливою подією цього тижня стало відвідування студентами груп КД 19, БД 19, ТД 19  свята української писемності та мови «Мовні візерунки», ініціатором проведення якого став КЗ «Міський музей». Це було свято, що надихає, торкається своїм словом найпотаємніших куточків душі, відроджує з пітьми буденності найщиріші почуття. Чи можна залишитися байдужим до української пісні у виконанні колективу «Червона калина» Рубіжанського міського палацу культури; чи до вміння перетворювати звичайні слова у вірші, як представники літературного об’єднання «Райдуга» - Петрушенко В.Д, Мирошниченко З.О., Дзюкевич – Потапенко І.В.; чи до таланту пережити кожне слово та емоцію, як це зробила, читаючи усмішки, директор музею Старикова О.М..

    Піднесену атмосферу підтримали роботи майстрині  витинанок – Сікори З.І., вишивані старовинні рушники й окраса музею – сучасний український рушник, що є символом міста Рубіжне. Неперевершене видовище!

   Отже, усі заходи були спрямовані на підтримку рідної мови та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це гуртує всіх нас, адже кожна людина відбулася лише тоді, коли усвідомила себе в рідній культурі.

 

Переглядів: 122 | Додав: Admin