Головна » 2021 » Квітень » 26 » До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи
11:05
До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

     Ті, хто зробив крок у безсмертя…

     Чорнобильська катастрофа вважається однією з найбільших техногенних катастроф у світі за кількістю загиблих та потерпілих, а також за рівнем завданої екологічної та економічної шкоди.
     Перший енергоблок запустили в 1977 році. А 26 квітня 1986 року на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) стався вибух. Все населення всіх населених пунктів в радіусі 30 кілометрів навколо ЧАЕС, в тому числі й населення Прип'яті та Чорнобиля, було повністю евакуйоване. Радіоактивна хмара пройшла не лише над європейською частиною СРСР, але й більшою частиною Європи.
     Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і їхали назад. На зміну приїздили інші…

     Пам'ять про героїзм ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС зберігається в душах рубіжна. Кожного року в коледж на години спілкування запрошуються живі свідки катастрофи разом з головою Спілки ветеранів Чорнобилю Даниловим Станіславом Тихоновичем, які розповідають студентам про небезпечні умови роботи ліквідаторів і трагічні наслідки їх участі. Напередодні сумної дати  кожного року Данилов С.Т. надає інформацію в Рубіжанський краєзнавчий музей про рубіжан-ліквідаторів, життя яких згасає під впливом смертельної радіації, а на стенд музею «Ті, хто зробив крок у безсмертя…» заносяться прізвища і змінюється кількість – сьогодні вже 274.
     Викладачі загальноосвітніх предметів пояснюють студентам причини і наслідки техногенної катастрофи на ЧАЕС, показують правдиві відеоматеріали, згадують тих, хто пожертвував своїм життям заради життя інших.
Бібліотека коледжу до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи підготувала виставку фотоматеріалів, книжок і статей різних років.
     Студенти несуть квіти до пам`ятника героям-чорнобильцям.

Дзвони Чорнобилю закликають пам`ятати…

 

Переглядів: 43 | Додав: Admin