Головна » 2017 » Листопад » 10 » До Дня української писемності та мови
16:38
До Дня української писемності та мови

    9 листопада по всій Україні святкують важливий у нашій історії День української писемності та мови. Нелегкий і надто довгий період становлення пройшла наша мова до визнання її державною. Вона оспівана в легендах, віршах, піснях нашого народу. Адже рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається рідною на все життя.

    У Рубіжанському політехнічному коледжі святкування Дня української писемності та мови розпочалося з конкурсу мовних слоганів. Студенти підготували  калейдоскоп висловів про мову, прислів’я, цитати з поезій, які присвячені рідному слову. Викладачі-мовники, взявши до уваги як змістове наповнення, так і оформлення  робіт, виділили салогани, підготовлені  Парфьоновою К. (БД17), Рєнкас  А. (ТД17), Непотачовою Н.(ТХД 17), Солдатовою О.(БД17).

    У мовознавчому двобою «Словограй», що відбувся 8 листопада,  змагалися команди груп ЕПД17 та БД17 («Юні філологи») та КД17 («Один у полі не воїн»). Учасники мали змогу продемонструвати свою ерудицію, кмітливість, згуртованість та швидкість реакції у таких конкурсах, як «Мовне асорті», «Збери літери», «Продовжи прислів’я», «Ерудит». Найцікавішим для присутніх був конкурс  «Мова жестів», у якому студенти показали свій рівень володіння невербальними засобами спілкування, намагаючись показати жестами і мімікою назви відомих народних пісень. Переможцями мовного двобою  стала команда «Юні філологи».

   9 листопада, вже традиційно,  студенти та викладачі коледжу долучилися до акції «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», який має  на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури громадськості, удосконалення навичок  майстерного володіння словом.  Із кожним роком бажаючих писати радіодиктант стає все більше. Цього року нас вже 79!

    Фінальним акордом тижня української словесності  став І етап XVII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який зібрав найрозумніших, найобізнаніших, найталановитіших студентів-мовознавців.

    Тож, плекаймо нашу мову! Бо вона – мова серця,  мова душі, мова добра! Дякуємо всім, хто вшанував   багатющий світ краси і принад рідної української мови!

Переглядів: 326 | Додав: Admin