Головна » 2021 » Березень » 11 » Година спілкування до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь
17:45
Година спілкування до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

     З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей Указом Президента України  від 26 лютого 2020 року N 58/2020 був встановлений в Україні День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який будемо відзначати щороку 26 лютого.

     Луганська обласна державна адміністрація разом з Департаментом освіти і науки розробили план заходів на лютий – березень  з відзначення у 2021 році Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь з метою розповсюдження правдивої інформації.

Хроніка спротиву окупації

     З початку окупації мітинги та акції проходили щоденно в різних місцях Криму. Постійним місцем акцій протесту став парк Шевченка в місті Сімферополі. Також проходили постійні пікети біля блокованих військових частин. Часто перед "зеленими чоловічками" та так званою "самообороною" ставали жінки та люди похилого віку.

     З розповіді свідка подій А. Щекуна:

     "Перша акція, яку ми організували, була нечисленною. Зібралося всього осіб 40, і то їх було дуже складно організувати. У нас серед самих учасників точилася дискусія, чи є це доцільним. Але дивлячись, що проходять тільки мітинги на підтримку приєднання Криму до Росії, ми вирішили розпочати свої акції. З кожним днем на мітингах проти окупації збиралося все більше людей, які долали страх і виходили на вулиці"

26 лютого

Мітинг біля Верховної Ради Автономної республіки Крим - біля 15 тис. кримських татар та українських активістів та до 3 тисяч проросійських учасників. Результат протистояння - десятки поранених та двоє загиблих.

3 березня

Акція протесту жінок біля аеропорту Бальбек.

5 березня

У м. Сімферополі група молодих дівчат провела пікет на підтримку військовослужбовців Збройних сил України біля штабу військ берегової оборони Військово-морських сил України. На них напали проросійські активісти.

 

У м. Бахчисарай пройшов пікет проти вторгнення російських військ до Криму.

6 березня

Протести проти окупації пройшли по всьому Криму.

7 березня

Антивоєнна акції біля пам'ятника Тарасу Шевченку в м. Сімферополі.

8 березня

Мітинг проти війни та окупації, за мир і єдність України у м. Сімферополі, містяни, які протестували проти військової агресії Росії, зібралися в центрі міста - біля кінотеатру - і пройшли маршем до військової частини, розташованої на вулиці Карла Маркса.

 

Загальнокримська акція "Жінки Криму за мир", в якій взяли участь понад 15 тисяч кримчанок.

9 березня

Мітинг в окупованому Сімферополі, присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

10 березня

Акції протесту кримських татар проти військової агресії Росії проходили на території всього Криму.

11 березня

Проукраїнський мітинг у м. Сімферополь.

13 березня

Учасниці акції, представниці руху "Жінки Криму за МИР", провели в м. Сімферополі мовчазну акцію на підтримку свободи слова. Дівчата заклеїли собі роти синьою стрічкою, а в руках тримали чисті плакати без єдиної літери.

14 березня

У різних частинах Криму вздовж основних доріг пройшли мирні акції у формі пікетів проти референдуму, призначеного на 16 березня.

18 березня

Поховання Решата Аметова. На похорон прийшли тисячі кримчан.

     Після того, як відбувся "референдум" (16 березня 2014 р.) про статус Криму, масові акції проти російської агресії вже не проводилися, учасники руху проти окупації переважно зосередилися на допомозі українським військовим та їх сім'ям, вивезенні їх на материк. Але спротив не зупинився...

     З метою вшанування мужності і героїзму захисників суверенітету Автономної Республіки Крим та міста Севастополь в коледжі організовано проведення  перегляду тематичних художніх та документальних фільмів («Хайтарма», «Крим: оточені зрадою», «Крим. Нескорений» та інш.) та  тематичну виставку книжок та фотоматеріалів про Кримський спротив та хроніки окупації півострова у 2014-2021 р.р.

Переглядів: 92 | Додав: Admin