Головна » 2021 » Лютий » 15 » Година спілкування до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Відважним миротворцям присвячується…»
17:06
Година спілкування до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Відважним миротворцям присвячується…»

     15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Цей День встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року № 180/2004. 

     Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав (в Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках).

     В  незалежній Україні  військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців.

     Є і більш старше покоління українського бойового резерву, що налічує майже 330 тис. чоловік. Велику частину цього резерву складають ветерани війни в Афганістані. Окремий, найстаріший ешелон ветеранів бойових дій – військові фахівці з досвідом ведення операцій у В’єтнамі, Сирії, Анголі, Мозамбіку та Єгипті. У додаток до цих категорій ветеранів йде контингент українських добровольців, які брали участь у війнах на території колишньої Югославії, в Придністров’ї та Абхазії.

     Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

     “160 тисяч українців пройшли те пекло і загартувалися в ньому. Там народилося бойове братерство. Майже кожен четвертий серед загиблих є українцем, нашим земляком, - понад 3300 осіб. Пам’ять про події тих років, безповоротні втрати, “афганські поховання” в містах і селах, страшне горе матерів, дружин і дітей назавжди залишаться в наших серцях”, - зазначив на урочистому заході до 29-ої річниці виводу військ з Афганістану голова держави того часу.

     Нині у складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях з окупантами загинуло понад 200 воїнів. Загалом у зоні АТО воювали і воюють близько 12 тисяч воїнів-афганців.

     Кожного року у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (виключенням стали часи пандемії)  коледж запрошував на уроки мужності ветерана війни в Афганістані Якуніна Ігоря Миколайовича, начальника відділу з соціальної роботи, провідного фахівця  Рубіжанського Центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді. Ігор Миколайович – мужня людина, яка пройшла вогонь кривавої війни, бачила  смерть  молодих солдат, невитравний біль матерів.  На його мундирі безліч нагород, з яких він виділяє особливі – ті, які отримав за участь у складних бойових операціях. Звичайно, ми всі розуміємо, що медалями  «За відвагу» не нагороджують просто так!

     Якунін Ігор Миколайович - представник старшого покоління українців, які пройшли через страшні випробування афганської війни і стали прикладом мужності. Зустрічі нашої молоді з такими чоловіками дуже корисні і повчальні.

 

Переглядів: 49 | Додав: Admin