Головна » 2018 » Листопад » 16 » Тиждень українознавства
11:32
Тиждень українознавства

     Актуальним і традиційним у нашому коледжі є відзначення 9 листопада - Дня української писемності та мови. Свято відбулося в рамках тижня циклової комісії гуманітарних дисциплін і згуртувало всіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду.

   Розпочався тиждень з акції «Говорімо українською мовою!» та радіогазети «Як намистини, диво калинове, кохано мово!».

  Гучною подією став Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який звучав на хвилі Першого каналу UA:Українське радіо. Диктант писали викладачі, студенти І та ІІ курсів. Офіційне гасло цьогорічного заходу – #пишемо разом. І вже визначений переможець, ним став Козаченко Роман (група КД 17).

  Стартував і перший етап конкурсу знавців української мови та літератури, переможці якого візьмуть участь в Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Конкурс відкрила голова циклової комісії гуманітарних дисциплін Бєлякова Яна Володимирівна, яка акцентувала увагу на значенні мовознавчих та літературних конкурсів для національної єдності майбутніх розбудовувачів нашої держави. Найкращі результати показали:

І місце – Андрєєва Мирослава (група ЕПД 18);

ІІ місце – Голуб Єлизавета (група КД 18);

ІІІ місце – Скарга Вікторія (група КД 17).

     Крім того Яна Володимирівна провела мовний конкурс «Словограй» з групою РАД 18. Конкурсанти й хвилювалися, і раділи одночасно. Адже завдання були розраховані не тільки на міцні знання студентів, а й вміння застосовувати їх на практиці та мислити креативно.

     Чудову мовно-літературну подорож під назвою «Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п’янить…» здійснила Ляхова Любов Валеріївна. Студенти групи БД/ЕПД 18 розділилися на команди та вирушили у подорож «мовною країною», щоб пограти у «мовні шахи», розв’язати «мовні вузлики», розшукати літери з «мовного решета».

    Сковпін Євген Валерійович захопив мовним квестом «Сила слова». Питання з лексикології та стилістики допомогли усвідомити практичну користь набутих знань у діловому спілкуванні.

    Приємно відчувати, що дані святкові заходи викликали в свідомості студентів і викладачів багато позитивних емоцій, розуміння ролі мови в житті кожного громадянина, бо “Ти лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть” (Ліна Костенко). 

 

Переглядів: 185 | Додав: Admin